Біксенонові лампи
Знайдено: 0 товарівНа жаль, на сторінці немає елементів для відображення. Будь ласка, зайдіть пізніше!
Біксенонові лампи: особливості та переваги сучасних джерел світла
Найголовніше під час пересування на автомобілях – це гарантування високого рівня безпеки у будь-який час доби. Особливо це стосується поїздок в умовах поганої видимості. Адже найбільша кількість ДТП відбувається саме при низькій освітленості та за несприятливої погоди. Саме тому підвищення якості освітлення – першочергове завдання як для виробників автомобілів, так і для їх власників. Для цього використовуються різні типи фар, а найбільшу популярність здобули саме ксенонові. Спектр ксенону максимально наближений до природного сонячного світла, а його потужність у рази перевищує показники традиційних лампочок. Але виробники пішли ще далі, запропонувавши автолюбителям біксенонові лампи. Нижче розглянемо, чим вони відрізняються від ксенонових, а також у чому основні переваги таких комплектів.
Конструктивні особливості ксенонових та біксенонових ламп
Спочатку автомобілі оснащувалися газовими (пропановими) лампами, потім вакуумними лампами розжарювання, а після – галогенними. HID-лампи (High Intensity Discharge), або ксенонові джерела світла в автомобільних фарах стали застосовуватися з 1992 року. Вони були розроблені фірмою Philips з метою підвищення якості освітлення.
Інтенсивність ксенонового світлового потоку досягається за рахунок світіння газу, яке виникає завдяки дуговому розряду між двома електродами. Вони розташовані в герметичній колбі, в яку під тиском закачаний газ ксенон та солі металів. Для створення дуги використовуються блоки розпалювання, які генерують високовольтні імпульси напруги. Завдяки цьому утворюється яскраве потужне світіння, колірна температура якого сягає 12000 К (у галогенних – 2800 К).
Наступним кроком після появи ксенону була розробка біксенону, який має свої характерні відмінності. Якщо ви збираєтеся купити біксенонові лампи, то повинні знати, що в їх основу покладено такий же принцип світіння, як і у ксенонових, тільки саме освітлення реалізовано інакше. Стандартні ксенонові лампи забезпечують тільки ближнє світло, а на дальнє встановлюються галогенні. Біксенонові ж лампи – це 2 в 1, тобто вони поєднують у собі обидві функції, про що і говорить приставка «бі».
У конструкції біксенонової фари передбачено наявність механізму, здатного змінювати напрямок випромінювання. Це особлива механічна шторка, яка переміщається під дією магнітного пристрою і відкриває різні зони біксенонової лампи, тим самим змінюючи ближнє світло на дальнє і навпаки.
Переваги біксенонових ламп
Біксенонові фари користуються популярністю, оскільки вони відрізняються такими позитивними характеристиками:
-
біксенонові джерела автомобільного світла здатні працювати у двох режимах, даючи ближнє і дальнє світло;
-
перемикання у біксеноновій лампі забезпечує отримання рівномірного світла з чіткими межами і без засвічень по краях;
-
якісне освітлення отримуємо при мінімальних енерговитратах, а в теплову перетворюється лише 7% використаної енергії;
-
як і ксенон, біксенон здатен давати яскраве освітлення навіть в умовах дуже поганої видимості. Світло «пробиває» стіну з дощу, туману або снігу, що, звичайно ж, підвищує безпеку на дорозі.
При цьому серйозним недоліком біксенонових ламп є їхня висока вартість, а також досить складний в окремих випадках монтаж. Крім того, для забезпечення функціонування газорозрядних ламп буде необхідне встановлення блоку розпалювання.
Купуючи комплекти біксенону бренду Solar в інтернет-магазині Lido, ви все одно можете значно заощадити. Адже ми пропонуємо якісні сертифіковані товари за доступними цінами. Доставляємо їх по Львову, а також у будь-які міста України. При виборі біксенону зверніть увагу на вольтаж, тип цоколя (H4), температуру та інші характеристики.